Windsurfing

Windsurfing

Windsurfing czyli pływanie na desce z przymocowanym elastycznym pędnikiem żaglowym. Jest to idealna aktywność dla wielbicieli morza i słońca, którzy chcą obcować z żywiołami. Pozwala na pokonywanie fal z dużą prędkością i wykonywanie manewrów czy widowiskowych tricków dla osób z wyrobiona kondycją i masą mięśniową. Jest to sport wyczynowy i dla niedoświadczonych osób bywa niebezpieczny. Uczy równowagi i techniki manewrowania.

Za twórców tej dyscypliny uważa się kalifornijczyków, którzy stworzyli deskę windsurfingową w latach sześćdziesiątych XX wieku, chociaż podobne próby podejmowano w tym samym czasie w innych miejscach. Sprzęt do uprawiania tego sportu jest dość kosztowny, szczególnie że do różnych manewrów potrzebne są odmienne rodzaje desek i żagli. Zestaw dla osoby początkującej to koszt około 4 tysięcy złotych. Jednak wypożyczalnie oferują jego wynajęcie już od 30 złotych za godzinę. Jest to aktywność fizyczna, która bardzo korzystnie wpływa na nasze ciało, jest świetnym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów oraz pozwala wdychać świeże i czyste powietrze.

Do windsurfingu nadają się wody na Hawajach, Dominikanie, Mauritiusie, Kostaryce, Gran Canarii, Florydzie, w Australii, gdzie wśród fal spotkać można mistrzów tej dyscypliny. W Europie można odwiedzić stolicę wiatru, czyli hiszpańską Tarifę, grecką wyspę słońca, czyli Rodos, włoskie jezioro Garda. Dla amatorów tego sportu ofertę szkoleniową prowadzą także ośrodki na polskim Helu. Zobacz najlepsze i najbardziej polecane miejsca do uprawiania tego sportu – http://www.surfski.pl/news/29-gdzie-na-windsurfing–10-najlepszych-miejsc-do-uprawiania-windsurfingu.html

Na bazie windsurfingu powstała kolejna forma żeglarska, czyli… Kiteboarding