Parki wodne

Atrakcje parków wodnych
 
Jeśli jesteśmy w gronie osób uwielbiających sporty wodne to atrakcje jakie czekają na nas w najpopularniejszych parkach wodnych na świecie w pełni zadowolą nasze wakacyjne oczekiwania. Zapraszamy do przejrzenia poniższej listy najpopularniejszych parków wodnych na świecie, w których czas leci zdecydowanie zbyt szybko!

Najpopularniejsze parki wodne na świecie

Aquatica (Orlando, Floryda)

Aquatica, to piąty pod względem popularności park wodny na świecie. Ze względu na specyficzny klimat, jest on czynny przez cały rok. Można w nim popływać wraz z morskimi stworzeniami a także – przejechać się zjeżdżalnią, która znajduje się pod powierzchnią wody.

Aquaventure Waterpark (Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie)

Aquaventure Waterpark, to jeden z największych na Bliskim Wschodzie parków wodnych. Park ten wyróżnia się najdłuższą na świecie zjeżdżalnią, której długość sięga nieco ponad 2.3 kilometra. Oprócz tego w parku wodnym znajduje się specjalne, wydzielone miejsce, w którym goście mogą karmić płaszczki. Można tu również skorzystać z prywatnej plaży.

Area 47 (Innsbruck, Austria)

Strefa 47 to połączenie turystyki górskiej i sportów wodnych. Ten park wodny, który znajduje się w otoczeniu przepięknych masywów alpejskich, oferuje takie atrakcje jak baseny o zróżnicowanej głębokości, ścianka wspinaczkowa nad wodą a także – ogromną zjeżdżalnię linową i charakterystyczną wieżę do skoków. Park nie jest czynny przez cały rok. Można go odwiedzać od kwietnia do końca września.

Zjeżdżalnia wodna

Beach Park (Fortaleza, Brazylia)

Największą atrakcją tego brazylijskiego, wodnego parku rozrywki jest 41-metrowa zjeżdżalnia, na której można rozpędzić się do wręcz niesamowitej prędkości 105 kilometrów na godzinę. Oprócz tego, ten park wodny oferuje wiele innych, niesamowitych atrakcji, jak między innymi możliwość pływania wraz z morskimi zwierzakami.

Caribbean Bay (Gyeonggi-do, Korea Południowa)

Ten dość egzotyczny park wodny jest częścią znacznie większego kompleksu Everland. Znajduje się tu mnóstwo krętych zjeżdżalni, kilka basenów z falami i gorącymi źródłami. Na terenie parku znajduje się również specyficzne pomieszczenie, wypełnione specjalnym, oczyszczonym powietrzem. Oprócz tego można tu wypocząć na łóżku wykonanym w całości z nefrytu.

Siam Park (Teneryfa, Hiszpania)

Jest to największy park wodny na terenie Hiszpanii. Znajduje się tu kilkanaście zjeżdżalni, z czego największa ma wysokość aż 28 metrów a także liczne wodospady, sztuczne rzeki, tropikalna zieleń, mnóstwo basenów (w tym 3 z podgrzewaną wodą). Na terenie parku znajduje się prywatna plaża, z piaskiem sprowadzonym z Portugalii. Pod względem kompozycyjnym, park jest urządzony w stylu tajlandzkim.