Miejsca na wakacje

Aktywne wakacje- sporty wodne 
Urlop do doskonały okres na aktywne spędzenie wolnego czasu i wypoczynek na świeżym powietrzu. Wiele europejskich kierunków oferuje turystom idealne warunki atmosferyczne oraz rozwiniętą infrastrukturę umożliwiającą uprawianie sportów wodnych, które żądnym wrażeń osobom dostarczą sporego zastrzyku adrenaliny.

Sporty wodne – wakacyjne kierunki dla aktywnych

Jedną z najpopularniejszych destynacji turystycznych, gwarantującą doskonałe warunki do uprawiania m.in. takich sportów jak surfing, wind- oraz kitesurfing, jest hiszpańskie wybrzeże Costa de la Luz.  Wiejący tutaj wiatr o nazwie levante zapewnia wysokie fale, dzięki którym zabawa na desce przyniesie moc niezapomnianych wrażeń. Najsłynniejszą miejscowością wśród windsurferów jest Tarifa, gdzie znajduje się wiele ośrodków dostosowanych dla osób uprawiających ten rodzaj sportu.

Miłośnicy surfowania po bezkresnym oceanie powinni także pomyśleć o wypoczynku na Fuerteventurze, wchodzącej do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jej nazwa,  połączenie hiszpańskich słów „fuerte”, czyli silny oraz „ventura”, wiatr, idealnie opisuje warunki atmosferyczne panujące na wyspie. Silne podmuchy zapewniają wysokie fale, na których pasjonaci surfingu oraz windsurfingu będą mogli trenować przez długie godziny. Do najpopularniejszych miejscowości, posiadających dobrze rozwiniętą infrastrukturę dla miłośników sportów wodnych, zalicza się: Corralejo oraz Jandię.

Amatorzy wodnych przygód powinni również pomyśleć o urlopie na południu Portugalii. Malowniczy region Algarve przyciąga żądnych wrażeń pasjonatów surfingu oraz wind- i kite-surfingu. Najchętniej wybieranym rejonem przez miłośników kitesurfingu są okolice laguny między Lagos a Alvor, gdzie woda jest ciepła, czysta i płaska. Fani sportów wodnych moc emocji odnajdą również podczas wypoczynku na greckiej wyspie Rodos, która zwolenników wind- i kitesurfingu przyciąga bajkowym półwyspem Prasonisi, położonym na wybrzeżu Morza Egejskiego. Silne wiatry zapewniają fale o wysokości dochodzącej nawet do 2 m. Są to więc doskonałe warunki dla zaawansowanych pasjonatów surfowania na desce. Sezon trwa tutaj od maja aż do końca października.

Miłośnicy sportów wodnych bez problemu znajdą za granicą wiele interesujących spotów, gdzie surfowanie na desce dostarczy wielu wrażeń i zastrzyku adrenaliny. Do najpopularniejszych regionów należą przed wszystkim: słynne wybrzeże Costa de la Luz w Hiszpanii, Fuerteventura, zlokalizowane na południu Portugalii Algarve oraz półwysep Prasonisi na Rodos.